בדיקה רפואית

אנו רואים עצמנו חברים בצוות הטיפול של חיית המחמד שלך, ומקפידים למנוע מחלות וסבל מבעלי החיים אשר בטיפולינו. הבסיס לאבחון, מניעה וטיפול במחלות הוא  בדיקה גופנית יסודית. את הבדיקה הגופנית מבצעים רופאים מיומנים והיא מקיפה את כל מערכות הגוף. ממצאי הבדיקה מאפשרים לרופא לקבוע את מצבו הבריאותי של בעל החיים, האם ניתן לחסן אותו ואילו טיפולים נוספים מומלצים לו.

מה היא הבדיקה הגופנית?
כל רופא במרפאות חברים בודק את העיניים, אוזניים ושיניים, עובר על שרירי הצוואר ומפרקי הגולגולת. בבדיקה מקשיבים ללב ולריאות, בודקים את גודלם של האיברים בבטן ואם יש תחושת כאב או אי נוחות. הרופא יוודא כי מערכת המין תקינה, יבדוק את כל מפרקי הגוף, את העור ואת כיסוי הפרווה. הבדיקה נמשכת מספר דקות ומתקבלת בקלות, לרוב ללא התנגדות מצד בעל החיים. הבדיקה אינה מסבה כאב או חוסר נוחות למרבית בעלי החיים. בזמן הבדיקה ניתן להעריך את מצבו הגופני של בעל החיים. האם הוא שמן או רזה מדי. האם הוא נושא טפילים חיצוניים כמו פרעושים או קרציות. ניתן להעריך את מידת הערנות שלו, את התגובות של בעל החיים לגירויים והאם הן תקינות. בבדיקה ניתן לגלות האם התזונה של בעל החיים תקינה ומספקת, האם היא מוגזמת. ניתן גם לאבחן סימנים למחלות נסתרות או חריגה מהתפקוד הנורמאלי.

על פי ממצאי הבדיקה הרפואית ימליץ הרופא על טיפול מתאים או בדיקות נוספות במידת הצורך. בסוף הבדיקה הרופא יכתוב סיכום של כל הממצאים הרפואיים וההמלצות ויענה על השאלות הנובעות מהם.

מה אם חיית המחמד שלי נראית בריאה לחלוטין?
חיות המחמד שמרו על מרבית האינסטינקטים של חיות הבר והן אמונות על הסתרת כאב ואי- נוחות. כלבים וחתולים נראים לרוב בריאים ושמחים וישתדלו להפגין התנהגות נורמאלית גם כאשר הינם סובלים מכאב קל או מחלה ראשונית. אנו בודקים ביסודיות כל בעל חיים, גם כאשר הוא נראה בריא לחלוטין ומתנהג בהתאם. לא פעם אנו מזהים התחלה של מחלה או בעיה ומטפלים בה בשלב מוקדם. ככל שמטפלים בתהליכי מחלה בשלב מוקדם יותר, הטיפול יעיל ופשוט יותר.

גם בעלי חיים מפוחדים או תוקפניים מאוד יש לבדוק ולעיתים יש צורך במעט טשטוש או בריסון עדין של בעלי החיים. לא ניתן להציע טיפול הולם ללא בדיקה יסודית.

ואם החתול שלי לא יוצא מהבית?
חתולים אשר חיים בתוך הבית בלבד, זקוקים אף הם לבדיקה ומעקב רפואי. חתולים אלו עושים מעט פעילות, ניזונים מדיאטה קבועה ועשויים לסבול ממרבית מחלות החתולים כמו דלקות חניכיים, כשל כליות וניוון מפרקים. בדיקה יסודית מדי שנה תבטיח אבחון מוקדם וטיפולים מונעים.

מה עוד עושים בזמן הבדיקה?
הבדיקה הרפואית היא גם הזדמנות עבורנו להדריך את הבעלים לגבי הטיפול המיטבי עבור חיית המחמד. לרוב אנו ממליצים על שינויים קלים בתזונה, בטיפוח או באורח החיים,

מסבירים על תוספי מזון או תרופה ועל טיפול מונע כמו חיסונים או טיפול שיניים – המלצות פשוטות אשר עושות הבדל גדול באיכות החיים ומשך החיים של חיות מחמד.

האם ישנן בדיקות נוספות עבור חיות המחמד?
מלבד הבדיקה הכללית ישנן בדיקות מעמיקות יותר כמו בדיקת שיניים הנעשית בטשטוש, או בדיקה גריאטרית לבעלי חיים מבוגרים, הכוללת גם צילומים בדיקות מעבדה ובדיקות דם לאבחון מוקדם של מחלות האופייניות לגיל המבוגר.

שאל אותנו מה עוד אפשר לעשות למען חיית המחמד שלך. אנו נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה לגבי הבדיקה הרפואית של חבריך הפרוותיים או שאר השירותים הניתנים במרפאותינו.

גרם של  מניעה עדיף תמיד על טון של טיפול.

https://haverim.c6.vangus.link/%d7%a6%d7%95%d7%a8-%d7%a7%d7%a9%d7%a8/

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מה חדש?

כוויות בכפות רגליים של כלבים

הליכה על מדרכות בקיץ חם יכולה לגרום לכוויות בכפות הרגליים.

עזרה ראשונית ע"י הבעלים

  • שמירה על כף הרגל נקיה וקרירה. 
  • שטיפה ע"י מים קרים או מגבת קרה רטובה.  
  • להגיע למרפאה להמשך טיפול. 
דילוג לתוכן